Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Tordai Csaba

Itthon Galicza Dorina

Jelenthet-e veszélyt a titoktartásra, vagy más ügyfelekre, ha a NAV átkutat egy ügyvédi irodát?

Kérdéseket vethet fel az ügyvédi titok megőrzésével kapcsolatban az, ha egy hatóság az ügyvéd irodájában razziázik és bizonyítékokat foglal le, mint ahogy az most történt az ellenzéki mikroadományokkal kapcsolatosan. Garantálja a törvény, hogy nem sérülnek az ügyfelek jogai? Biztosak lehetünk-e benne, hogy nem kerülnek jogtalanul a hatósághoz a védett iratok? Milyen következménye lehet egy hatóság esetleges jogsértésének? Ügyvéd segítségével kerestük a válaszokat.

Itthon hvg.hu

Orbán valójában meghátrált a Stop Sorossal, de leplezi

Okafogyottá vált a Velencei Bizottság vizsgálata Stop Soros-ügyben, miután a két, ordítóan aggályos rész kikerült a javaslatból – mondja Tordai Csaba ügyvéd, alkotmányjogász, korábbi államtitkár. Aggályos pontok így is maradtak a tervezetben, de azok Orbán belpolitikai keménykedéséhez kellenek inkább.

Itthon Dercsényi Dávid - Kálmán Attila

Sokat markol, keveset fog – az ellenzéki népszavazásról

Tizenkilenc kérdéses népszavazással próbálnak irányt szabni az ellenzéki tüntetéseknek a szervezők. A kérdések többsége könnyen elbukhat a hitelesítési folyamaton, arról nem is beszélve, hogy a felvetett témák túl bonyolultak, és a tizenkilenc kérdés túl sok ahhoz, hogy azonosulni tudjanak az ügyekkel az emberek.

Nyüzsi Tordai Csaba

Az Együtt 2014 jogi képviselője a párt bejegyzése körüli káoszról

A Fővárosi Törvényszék május második felében hiánypótlásra visszaadta a hivatalos nevén Együtt 2014 Választói Szövetség Párt bejegyzési kérelmét. A bíróság ugyan a harmincnapos törvényi határidőt jelentősen túllépve majd hetven nap után bocsátotta ki a végzését, maga a döntés azonban (noha egyes elemei jogilag vitathatóak) belül van a jogállami kereteken.

Itthon M. László Ferenc

"Pofátlanság, hogy az utódaik kezét megkötnék" - Bajnaiék kétharmados tervei

Mit tervez az „egypárti” alaptörvénnyel Bajnai Gordon kormányzásra készülő, MSZP-vel egyezkedő mozgalma? Neki mernek-e menni a kétharmaddal megválasztott személyeknek, mi lesz a legfőbb ügyésszel, vállalják-e a konfliktusokat az Alkotmánybírósággal, megszüntetik-e a Médiatanácsot, tervezik-e az ingatlanadó bevezetését? Interjú az Együtt 2014 alkotmánytervezetét kidolgozó Tordai Csabával, aki állítja, legfeljebb magától plagizálhatott a javaslat összeállításakor.

Itthon M. László Ferenc

„Könnyebb lesz 2014-ben kétharmadot szerezni”

Bár kormányra kerülése után a Fidesz olyan választási törvényt terjesztett a parlament elé, amely nehezítette volna a kétharmad megszerzését, a kormánypárt két hete ismertetett koncepciója épp ellenkező előjellel írodott. Ha egy ilyen törvény fogad el ősszel a parlament, akkor 2014-ben könnyebb lesz minősített többséget szerezni - állítja Tordai Csaba alkotmányjogász. A Bajnai-kormány egykori államtitkára szerint az egyfordulós rendszer szövetségkötésre ösztönzi a pártokat, de ha erre mégsem vállalkoznak, akkor a szavazók majd rákényszerítik őket.

Itthon hvg.hu

Így akarják hatástalanítani Orbán csapdáit

Az új alkotmány elfogadása után ellenzéki körökben megindult a vita arról, hogy a Fidesz esetleges jövőbeni veresége után a leendő kormányzat miképpen tud együtt élni az új alaptörvénnyel, hogyan tudja korrigálni annak demokráciaromboló elemeit. A diskurzusok során többféle forgatókönyv született: van, amelyik alkotmányellenes „trükkel” szállna harcba, mások az alkukban hisznek, s vannak, akik a kétharmad megszerzésében.